Categories

Hakkımda

Merhaba

Ben elişi sevdalısı, emekli bir bankacıyım. Henüz beş yaşındayken, bir elişi ustası olan annem sayesinde tanıştım el sanatlarının büyülü dünyasıyla. Zaman içinde hemen hemen her türünü deneme, uygulama fırsatı bulduğum el işleri, benim için bir yaşam biçimi haline dönüştü. Öğrencilik yıllarımda derslerden ve sınavlardan arta kalan zamanlarımda örgüm, tığım, yünlerim hep yanımda olmuştur. Oldukça yoğun ve stresli olan bankacılık mesleğini sürdürürken de elişi çalışmalarım aralıksız devam etti. El işlerim,  stresten, günlük koşuşturmaca ve yoğunluğun ruhsal yükünden kurtulmak için sığındığım bir liman oldu.  

Yaptığım el işi çalışmalarımı sürekli olarak çevremle paylaşıyorum. Bu paylaşımlarda olumlu tepkiler, değerlendirmeler almak her zaman beni çok motive etmiştir. Fakat zaman içinde bu ürettiklerimi çok daha fazla el işi dostu ile paylaşabilme ihtiyacı hissettim. Bu amaçla, 2011 yılı Ocak ayında “Elişidefteri” bloğumu açtım. Blog açmak gerçekten de istediğim amaca hizmet etti. Ürettiklerimi pek çok kişi ile paylaşmamı, kendi çapımda bildiğim el işi tekniklerini başkalarına da anlatabilmemi sağladı. En önemlisi de benim gibi el işi sevdalısı olan çok değerli hamarat arkadaşlar edinmeme vesile oldu.

Bankacılıktan emekli olmamın hemen akabinde, eşimin de desteği ve yönlendirmesi ile, çok uzun zamandır hobi olarak sürdürdüğüm  çalışmalarımı, ikinci bir mesleğe dönüştürdüm.   “Füsun Arıkan “ markası ile tasarladığım ürünler artık online satış sitemizde vitrine çıkıyor.

Çok değerli bir ekiple birlikte, el sanatlarının pek çok dalında üretmeye çalışacağımız özgün, zarif, kullanışlı ve en önemlisi el emeği, göz nuru içeren tasarım ürünlerimizi sizlerle buluşturacak olmanın büyük mutluluğunu ve heyecanını duyuyoruz. Umarız beğenirsiniz.  

Sağlıkla, mutlulukla kalın…

 

Füsun Arıkan